„Budowa i modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Związku Międzygminnego EKO SIÓDEMKA”

28 marca 2019r. w Krotoszynie pomiędzy Związkiem Międzygminnym „EKO SIÓDEMKA” a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska (instytucją wdrażającą) została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pn. „Budowa i modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Związku Międzygminnego EKO SIÓDEMKA”

Cel projektu

Celem projektu jest budowa systemu nowoczesnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z punktami odbioru i przygotowania odpadów do ponownego użycia. PSZOK-i służyć będą mieszkańcom gmin Związku Międzygminnego „EKO SIÓDEMKA” i powstaną na terenie gmin:

- Krotoszyn – PSZOK zlokalizowany będzie na części działki ewidencyjnej o numerze 3750/6;

- Kobylin – PSZOK zlokalizowany będzie na części działki ewidencyjnej o numerze 968/3;

- Sulmierzyce – PSZOK zlokalizowany będzie na części działki ewidencyjnej o numerze: 1717/2 i 1702/2;

- Zduny – PSZOK zlokalizowany będzie na części działki ewidencyjnej o numerze 2616/2.

Głównym zadaniem PSZOKÓW będzie uzupełnienie funkcjonującego na terenie gmin Związku systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. W PSZOK-ach zbierane będą w szczególności te odpady, które nie są odbierane bezpośrednio z terenu nieruchomości, zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku. Dodatkową funkcją PSZOK-ów będzie zbieranie i przekazywanie kolejnym użytkownikom przedmiotów używanych, tzw. „drugie życie”.

Projekt realizowany będzie od II kwartału 2019r. do końca II kwartału 2021r.

Finansowanie budowy PSZOKÓW

Budowa PSZOK-ów uzyskała dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Priorytet II Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu działanie 2.2 Gospodarka Odpadami Komunalnymi.

Wartość projektu wynosi: 3 997 985,60 PLN;

Wartość uzyskanego dofinansowania: 2 762 835,58 PLN.

Potencjalne nieprawidłowości lub nadużycia finansowe należy zgłaszać Instytucji Zarządzającej poprzez specjalny adres e-mail: nadużTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez elektroniczny system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej: www.pois.gov.pl/nieprawidłowosci.


 

Dodatkowe informacje